Domov

Oratórium

Novinky

Kobercovka znova ožila hudbou
Patrónku hudby - svätú Cecíliu sme oslavovali vo veľkom aj tohto roku.
Prišli, videli, zahrali a boli druhé
O kom je reč ? No predsa o našich floorbalistkách :)
Neobyčajný výlet v obyčajnom Krakove
Najlepší výlet v histórii saleziánov v zložení MLADÍ plus RODIČIA, ujo autobusár a samozrejme saleziáni :)
Tancovali sme srdcom
Saleziánska tanečná súťaž odštartovala už svoj 6. ročník :)
Otvorenie oratka
Ako vyzerá také radostné otvorenie oratka ? Presne tak ako to bolo u nás v stredisku :)
Kto spieva, dvakrát sa modlí
O tom, že je to naozaj tak sa deti a mladí z detského zboru presvedčili na vlastnej koži.
Bodka za prázdninami 2015
Bodka nič neukončila, ale odštartovala nový školský rok v saleziánskych strediskách.
Plánovanie 2015
Saleziáni a animátori zasadli spoločne, aby opäť naplánovali skvelé akcie na tento školský rok.
Puťák 2015
Putujem, putuješ, putujeme :)
Jeho život za ten tvoj
Krásna myšlienka, ktorá sa niesla tohtoročným Prímestským táborom :)

Prišli, videli, zahrali a boli druhé

O kom je reč ? No predsa o našich floorbalistkách :)

Prvý novembrový víkend sa v Banskej Bystrici konal celoslovenský, dievčenský, floorbalový turnaj. Po troch rokoch pokusov poskladať tím z nášho strediska sa to konečne podarilo. A podarilo sa im aj, ako nováčikovi, prekvapiť...

V piatok poobede tímy potvrdili svoju prítomnosť a voľným programom sa to nieslo až do mládežníckej svätej omše. Keďže bol oktávový týždeň, po omši bola možnosť ísť na cintorín. Mladí z Banskej Bystrice nachystali úvodný večerný program, aby sa tímy trošku spoznali a aj zasmiali.

Sobota začala svätou omšou a po nej si dievčatá mohli pochutnať na zvolenských jogurtoch a vianočke! :) Po presunutí do telocvične a doladení niektorých technických vecí sa začalo hrať. Hralo sa hneď od začiatku v plnom nasadení a dokonca tiekla aj krv po nešťastnej zrážke hráčok z iných tímov.

Naše dievčatá hrali až štvrtý zápas, a tak mali možnosť obkukať súperky. So Šamorínom si poradili hladko. Náročnejší súper bol Dolný Kubín, ktorý sa stal aj víťazom celého turnaja. Teda zápas sa skončil remízou 3:3. Ale na základe lepšieho skóre so Šamorínom, postúpili naše hráčky a ako prvé zo skupiny hrali s Dubnicou. Tiež to bol kvalitný zápas, no naše dievčatá ho zvládli lepšie, a tak sa radovali z postupu do finále.

Vo finále narazili na „starý známy“ Dolný Kubín. A zápas v riadnom hracom čase skončil znova 3:3. Nadstavovali sa 3 minúty. Žiaľ, z pohľadu našich dievčat sa potvrdilo známe „nedáš, dostaneš“ a hneď po úvodnom útoku našich dievčat, dostali z protiútoku víťazný gól Dolného Kubína.

Po úvodných emóciách mierneho smútku si dievčatá uvedomili, že na prvú účasť získať druhé miesto je veľký úspech. „Dievčatá vytvorili dobrú partiu a pekne bojovali. Tento pohár však patrí aj všetkým mamičkám, ktoré pred rokmi začínali hrať po večeroch florbal a takto dievčatá dokázali, že tento krok nebol zlý nápad a v telocvični sa nesvieti nadarmo :) Zhrnula turnaj sprievodná osoba a psychický tréner našich dievčat, Adriana Soroková.

 

- Petra Vašková -