Domov

Oratórium

Novinky

Kobercovka znova ožila hudbou
Patrónku hudby - svätú Cecíliu sme oslavovali vo veľkom aj tohto roku.
Prišli, videli, zahrali a boli druhé
O kom je reč ? No predsa o našich floorbalistkách :)
Neobyčajný výlet v obyčajnom Krakove
Najlepší výlet v histórii saleziánov v zložení MLADÍ plus RODIČIA, ujo autobusár a samozrejme saleziáni :)
Tancovali sme srdcom
Saleziánska tanečná súťaž odštartovala už svoj 6. ročník :)
Otvorenie oratka
Ako vyzerá také radostné otvorenie oratka ? Presne tak ako to bolo u nás v stredisku :)
Kto spieva, dvakrát sa modlí
O tom, že je to naozaj tak sa deti a mladí z detského zboru presvedčili na vlastnej koži.
Bodka za prázdninami 2015
Bodka nič neukončila, ale odštartovala nový školský rok v saleziánskych strediskách.
Plánovanie 2015
Saleziáni a animátori zasadli spoločne, aby opäť naplánovali skvelé akcie na tento školský rok.
Puťák 2015
Putujem, putuješ, putujeme :)
Jeho život za ten tvoj
Krásna myšlienka, ktorá sa niesla tohtoročným Prímestským táborom :)

Jeho život za ten tvoj

Krásna myšlienka, ktorá sa niesla tohtoročným Prímestským táborom :)

Chaos ako na vlakovej stanici v 40. rokoch, prechod do iného sveta – sveta Narnie – cez skriňu, výcvik armády Narnie i samotný boj so zlou kráľovnou, ktorá nakoniec zomrela. A niektorí si mysleli, že naozaj aj na našom tábore...

Tieto, ale aj mnohé iné zážitky mohlo zažiť 100 detí na tohtoročnom prímestskom tábore s názvom Narnia u Saleziánov v Michalovciach. A veru, deti pohltilo bojovať za Aslana, ktorý dal život za nevinného...

V pondelok po doobednom chaose na vlakovej stanici manželia Bobri objasnili deťom situáciu v Narnii. Preto si skupinky museli vyrábať erby, aby zapadli aspoň trošku do tohto sveta.

Dielne na tábore sú zvykom v utorok a teda vyrábalo sa všetko v spojitosti s Narniou – zvieratká, Aslan, maľovala sa krajinka Narnie, vyrábali sa postavičky, ale i iné drobnôstky. Poobede boli rôzne stanovištia pod názvom ,,Útek pred vlkmi.“ Prekonávala ich celá skupinka spolu, alebo po dvojiciach.

Streda sa niesla v znamení putovania a hľadania strateného Edmunda, ktorý sa dal zlákať pomocou ľsti zlej kráľovnej. Teda bol to výlet na lúku pri krížovej ceste pri dedinke Malé Ozorovce. Cestou mali deti chytať aj griffinov a hľadať strateného Edmunda zo svojej skupinky. Keď sa našiel aj hlavný Edmund, bola na pláne svätá omša.

Štvrtok to v každom vrelo! Deti sa totiž pripravovali na veľký boj. Doobeda každý samostatne. Získavali to, čo každý správny bojovník má mať, a zároveň musí ovládať. A poobede to prišlo. Po skupinkových turnajoch prišiel na rad boj so zlou kráľovnou a jej armádou. Vodné balóny len tak lietali vo vzduchu. A čo je hlavné, Aslanova armáda nakoniec porazila Jadis! (Animátorka Lucka, ktorá hrala jej postavu ochorela a v piatok na tábor neprišla, preto si niektoré deti mysleli, že naozaj zomrela :) )

Nakoniec si chcel ešte Aslan preveriť, či sú králi a kráľovné hodní svojho trónu a veci na korunováciu im skryl. Tak sa ich všetci vybrali hľadať. Keď všetko našli, nastala korunovácia skupiniek, ďakovalo sa všetkým, ktorým sa malo a na záver i Bohu na svätej omši.

 

- Peťa Vašková -